Vyberte stranu

Trezor, tvorca prvej hardvérovej kryptopeňaženky na svete, predstavuje úplne nový produktový rad.

  • Trezor Safe 3 – cenovo dostupná peňaženka v štyroch farbách
  • Trezor Safe 3 bitcoiny only – limitovaná edícia 2 013 kryptopeňaženiek pre najväčších bitcoinových nadšencov
  • Trezor Keep Metal – špeciálne zariadenie vyrobené z leteckej nehrdzavejúcej ocele na zabezpečenie recovery seedu (bezpečný záznam tajného kľúča používaného na obnovu digitálnej peňaženky)

„Svet sa nezadržateľne blíži k ďalšiemu býčiemu obdobiu. Chceme byť na ňu pripravení. Preto prinášame tri nové produkty s ambíciou udržať si pozíciu, ktorú Trezor vo svete kryptomien má,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Trezor Matěj Žák. Novými produktmi chcú tvorcovia prvej hardvérovej kryptopeňaženky pomôcť nováčikom a začiatočníkom v oblasti kryptomien na ceste k samostatnej kontrole nad svojimi financiami. Na prvom mieste je intuitívna a cenovo dostupná HW peňaženka Trezor Safe 3, za ktorou nasleduje limitovaná edícia modelu Safe 3 Bitcoin-only s možnosťou ukladať iba bitcoiny. K dispozícii ich bude 2 013, čo odkazuje na rok založenia spoločnosti. Poslednou novinkou je Trezor Keep Metal, riešenie na uloženie tzv. recovery seedu. Ide o odolné zariadenie na zaznamenanie kľúča určeného na obnovu peňaženky s kryptomenami. Predobjednávky všetkých nových produktov sú k dispozícii už teraz, pričom dodávky sa začnú v polovici novembra. Okrem Trezoru sa na nadchádzajúci býčí trh pripravujú aj ďalšie spoločnosti SatoshiLabs, napríklad posilnením svojich tímov.

„Bitcoin a celý sektor kryptomien je s nami už takmer 15 rokov. Dlho však bol segmentom na okraji záujmu médií a verejnosti. V súčasnosti je na celom svete viac ako 420 miliónov majiteľov kryptomien. Predpokladá sa, že do roku 2027 sa tento počet viac ako zdvojnásobí na takmer miliardu, čo predstavuje každého ôsmeho obyvateľa sveta. Takže s novou vlnou prijímania bitcoinov na obzore prichádzame s novými produktmi. Tie umožnia nielen nováčikom držať kryptomeny s vedomím, že majú svoje financie plne pod kontrolou. Udalosti posledného roka veľmi jasne ukázali, aké riziká ľudia podstupujú, keď svoje kryptomeny zverujú do úschovy centralizovaným burzám,“ dodáva Žák.

Zodpovedná príprava na býka

Uvedenie nových produktov Trezor je do istej miery výsledkom silnej pozície, v ktorej sa skupina SatoshiLabs v súčasnosti nachádza. Hoci segment zažíva medvedí trh, skupina zaznamenala dobré výsledky nad očakávania. Okrem toho nedávno rozšírila rady svojich technických a obchodných tímov. Aj tie majú skupine pomôcť pripraviť sa na býčí trh, na ktorom sa očakáva návrat zvýšeného záujmu o bitcoin a kryptomeny vo všeobecnosti. Nábor zamestnancov v celej skupine SatoshiLabs medzitým pokračuje.

„Vzhľadom na fázu cyklu, v ktorej sa práve nachádzame, je zodpovedná príprava na býčí trh viac než vhodná. Sme si vedomí stále rastúceho záujmu o kryptomeny, a preto chceme vychádzať v ústrety nováčikom. Som hrdý na to, čo sme dokázali, a verím, že nový rad trezorov dodá odvahu tým, ktorí by chceli vziať zodpovednosť do vlastných rúk. Pády na burze, ktorých sme boli svedkami v minulom roku, ukázali, aké dôležité je mať pri sebe kryptografiu. Len v prípade FTX držitelia stratili celkovo takmer 9 miliárd dolárov. Možno aj preto bol predaj existujúcich modelov výrazne lepší, než sa očakávalo. Je jasné, že držitelia kryptomien nechcú brať nič na ľahkú váhu,“ povedal spoluzakladateľ spoločnosti SatoshiLabs Pavol „Stick“ Rusnak.

Zvýšená ochrana, 7 000 kryptomien, intuitívna aplikácia

Peňaženka Trezor Safe 3 je navrhnutá s ohľadom na nových nadšencov kryptomien. Jej ovládanie je intuitívne a je k dispozícii v štyroch farbách. Jej cena bude  79 euro. Novinkou produktu je špeciálny čip „secure element“, ktorý ešte viac posilňuje bezpečnosť v prípade straty peňaženky a pokusov o jej fyzické prelomenie. Zatiaľ však nejde o produkt sesterskej spoločnosti Tropic Square, na ktorého implementácii sa stále pracuje.

Nejde však len o hardvér, súčasťou celého ekosystému je aj aplikácia Trezor Suite, ktorá používateľom uľahčuje správu kryptomien. Tá umožňuje nákup, predaj, ukladanie a ďalšie funkcie v bezpečnom prostredí Trezor. Okrem bitcoinu a etherea podporuje Trezor Safe 3 aj 7 000 ďalších kryptomien. „Chápeme, že najmä pre nováčikov môže byť takzvané self-custody zastrašujúce a komplikované. Preto sme novinky navrhli s ohľadom na začiatočníkov a produkty sú nabité funkciami, ktoré zabezpečujú bezpečnosť digitálnych aktív. Správa kryptomien je teraz vďaka mobilnej aplikácii Trezor Suite jednoduchšia ako kedykoľvek predtým,“ dodáva Žák.

Výročie pre dobrú vec

Na oslavu desaťročného výročia prvej hardvérovej peňaženky na svete vydáva spoločnosť Trezor aj limitovanú edíciu Trezor Safe 3 s označením len pre Bitcoin. Ponúka firmvér len pre bitcoiny a je k dispozícii v jedinej vhodnej farbe, oranžovej, ktorá je neodmysliteľne spojená s najznámejšou kryptomenou na svete. Vzhľadom na založenie spoločnosti Trezor bude k dispozícii len 2 013 kusov za rovnakú cenu ako klasický Trezor Safe 3. Z každého predaného kusu venuje spoločnosť Trezor, resp. spoločnosť SatoshiLabs, 21 EUR na podporu Trezor Academy, vzdelávacej iniciatívy v oblasti bitcoinu. Týmto spôsobom chce spoločnosť osláviť schopnosť bitcoinu posilniť postavenie jednotlivcov.

Trezor Keep Metal

Novinku dopĺňa Trezor Keep Metal, ktorý uchováva prakticky to najcennejšie pre nezávislú správu kryptomien – tzv. recovery seed. Ak sa trezor niekedy stratí, poškodí alebo ukradne, používatelia môžu na obnovenie prístupu k svojej peňaženke použiť recovery seed, jedinečný reťazec slov vygenerovaný pri prvej registrácii zariadenia. Keep Metal Vault zaisťuje bezpečnosť seedu za akýchkoľvek podmienok a eliminuje chyby pri zadávaní slov. Je totiž vyrobený z nehrdzavejúcej ocele leteckej kvality. Navyše s cenou od 99 euro patrí k najlacnejším riešeniam na trhu.